1. Rezidencia Hron
  2. Projekt

O projekte

Moderný a funkčný priestor pre Váš nový domov.

Pokračujeme v písaní príbehu novej zvolenskej štvrte, v ktorej si naši rezidenti obľúbili nielen jedinečnú atmosféru lokality, ale aj blízkosť služieb, s bohatými možnosťami trávenia voľného času.

Technologické riešenia stavby plne rešpektujú moderné štandardy a dizajnové prevedenie najvyššej kvality bývania.

Slovo architekta

V záverečnej etape projektu Rezidencia Hron používame rovnaké výrazové prostriedky a nadväzujeme na pôvodnú architektúru prvých objektov. Materiálom a farebnosťou prvkov fasády sa pritom posúvame viac do súčasnej doby. Oproti prvým dvom etapám sme osadili objekty na úroveň okolitého terénu pre efektívne využitie parteru vo funkcii služieb. Byty, ktorým sme ponechali nastavený vysoký štandard dispozičných riešení, tak začínajú až od úrovne 1. poschodia. Vďaka tomuto riešeniu tak návštevníci a obyvatelia bytových domov vstupujú do objektov priamo z terénu, bez potreby prekonávania výškových rozdielov. Zároveň sú vďaka tomu počas cesty domov v priamom kontakte so službami v podlubí obytných domov. Budúcich rezidentov popri premyslenom dispozičnom riešení a nastavenom štandarde určite zaujme aj riešenie exteriérových plôch. V návrhu sa počíta s vybudovaním parku so zeleňou, detským ihriskom a športovou plochou.

So spoločnosťou ARKON, a.s. sme spolupracovali už pri II. etape, ktorej sme spracovali kompletný realizačný projekt. Spolupráca s developerom prebiehala na profesionálnej úrovni, ľudia zo spoločnosti ARKON zastávajú svoje pozície naozaj odborne.

Ing. Mgr. art. Martin Vanko / Autorizovaný architekt – partner

FVA, s.r.o.

Rezidencia Hron v číslach

256

bytov v 3 etapách

472

parkovacích miest dohromady (vnútorné a vonkajšie)

17 894 m²

celková rozloha bytov vo všetkých 3 etapách

670

spokojných obyvateľov v troch etapách

Menu